Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 sq ft |
| Material | UPVC |
| Partition Type | Movable Partition |
| Frame Thickness | 12 mm |
| Height | 8 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Partition Type | Half Height |
| Panel Infill | UPVC With Glass |
| Color | white |
| Partition Height | 2100–2400 mm |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Glass Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | office/home |
| Glass Type | 6mm |
| Brand | Simta astrix |
| Material | upvc |
| Country of Origin | Made in India |